Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

FIT Weekend w Kielcach

W dniach 21-22 kwietnia w Targach Kielce przy ul. Zakładowej 1 odbędzie się FIT Weekend 2018. W programie targów obok strefy wystawienniczej znalazły się pokazy sportowe, zawody, treningi i wiele innych.

Światowy Dzień Zdrowia na Uniwersytecie SWPS

W piątek 13 kwietnia na SWPS Uniwersytecie Psychospołecznym w Warszawie odbędzie się Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich". Wydarzenie potrwa w godzinach 10.15 - 17.00.

III edycja Pikniku Biegowego i Marszu Nordic Walking dla Autyzmu

W sobotę 14 kwietnia w Malborku przy ul. Parkowej 3 odbędzie się Piknik Biegowy i Marsz Nordic Walking dla Autyzmu. Wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci. Początek imprezy przewidziano na godzinę 11.00.

Marcowa Niebieska Wiosenna Masa Krytyczna

W piątek 30 marca w Białymstoku odbędzie się Masa Krytyczna "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Przejazd Masy rozpocznie się o godzinie 18.00. Uczestnicy Masy będą ubrani i oświetleni na niebiesko, jako symboliczne okazanie solidarności z osobami z autyzmem.