Rehabilitacja w Polsce - przewodnik

Korzystając z serwisu można w prosty sposób znaleźć usługi z zakresu rehabilitacji w swoim regionie, a także najlepiej dopasowane do oczekiwań propozycje z całego kraju. W serwisie znajduje się także wiele przydatnych informacji dotyczących rehabilitacji, jak również profilaktyki zdrowotnej i aktywnego trybu życia.

Rehabilitacja jest działaniem, którego założeniem jest przywrócenie pełnej lub możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dotyczy to zarówno osób niepełnosprawnych, jak i wymagających rekonwalescencji po przebytej chorobie, operacji lub urazie. Rehabilitacja jest także działaniem profilaktycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka obniżenia sprawności w przyszłości.

Aby ułatwić poruszanie się w serwisie, dokonany został podział obiektów ze względu na zakres świadczonych usług na:

  • gabinety rehabilitacyjne - indywidualne bądź grupowe praktyki fizjoterapeutów, świadczących usługi z zakresu rehabilitacji w gabinecie lub domu pacjenta;
  • ośrodki rehabilitacyjne - obiekty specjalizujące się w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych;
  • przychodnie rehabilitacyjne - specjalistyczne zakłady opieki zdrowotnej udzielające swiadczeń zdrowotnych w zakresie konsultacji medycznych, orzeczeń lekarskich i zabiegów rehabilitacyjnych w szerokim zakresie (fizykoterapia, hydroterapia, inhalacje, kinezyterapia, masaże);
  • sanatoria - zakłady opieki zdrowotnej oferujące pobyty lecznicze i uzdrowiskowe wzbogacone zabiegami rehabilitacyjnymi;
  • zaopatrzenie rehabilitacyjne - sklepy, wypożyczalnie, zakłady naprawy i producenci sprzętu rehabilitacyjnego.

Obiekty rehabilitacyjne w Polsce

Dla Zdrowia

24. Marszobieg na Czantorię

Zbliża się tegoroczna edycja jesiennego wyzwania Wielkiej Czantorii. W niedzielę 24 września odbędzie się 24. Marszobieg na Czantorię Wielką. Celem imprezy jest popularyzacja biegania, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja uczestników imprezy.

Wielki Charytatywny Maraton Dance Fitness w Szczecinku

W sobotę 19 sierpnia w Szczecinku odbędzie się Wielki Charytatywny Maraton Dance Fitness w Szczecinku. Różnorodne treningi poprowadzi wielu wyjątkowych instruktorów. Wydarzenie potrwa w godzinach 14.00 - 18.00.

VI Rajd "W eterze i na rowerze" w Koninie

W niedzielę 13 sierpnia Klub Turystyczny PTTK Oddział Konin zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym z Konińskim Radiem. Długość planowanej trasy wynosi około 35 kilometrów, wyjazd o godzinie 10.00.

Ustroń z buta i na kole - odsłona letnia

Ogólnodostępne, bezpłatne wycieczki z przewodnikiem - to propozycja Ustronia na aktywne spędzenie czasu w weekend 5-6 sierpnia. Wycieczka piesza odbędzie się w sobotę, wycieczka rowerowa zaplanowana jest na niedzielę.