Dla Zdrowia

III Festiwal Masażu w Gdańsku

Zapraszamy na największe tego typu masażowe wydarzenie w Polsce, które trwać będzie 2 dni, prowadzone będzie w 6 salach, a w czasie jego trwania będzie można uczestniczyć w kilkudziesięciu różnych wykładach, warsztatach i pokazach.

Warsztaty z automasażu powięziowego

W sobotę 20 października zachęcamy do udziału w warsztatach automasażu powięziowego, organizowanego w Joga park w Gdańsku godzinach 15.00 – 18.15. Zajęcia poprowadzi Artur Chruszcz.

Z MPD na co dzień – Ogólnopolska Bezpłatna Konferencja dla rodzin

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. MPD statystycznie występuje u 2 na 1000 urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą formą niepełnosprawności. Ośrodek Polanika aktywnie dołącza do akcji organizując już po raz drugi dla rodzin Ogólnopolską Bezpłatną Konferencję pod hasłem „Z MPD na co dzień”.

Dlaczego warto chodzić na basen

Pływanie i ćwiczenia na basenie są treningami ogólnorozwojowymi, w które angażujemy wszystkie partie mięśni. Trudno wyobrazić sobie inny sposób, by już w pół godziny wykonać ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych. Korzyści dla zdrowia i samopoczucia jest jednak znacznie więcej.

Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet we Wrocławiu

W nadchodzący weekend, tj. 25-26 sierpnia, odbędą się Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Tego typu wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce po raz pierwszy, we Wrocławiu na kanale Odry przy ul. Zawalnej.

Pchli targ „Wietrzenie szafy” w Lądku-Zdroju

„Wietrzenie szafy” jest specyficzną odmianą pchlego targu, w którym głównym „towarem” są ciuchy, najczęściej kobiece. W trakcie akcji można kupować i sprzedawać ubrania, a także się nimi wymieniać. Wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 10:00 w Alei Modrzewiowej w Lądku-Zdroju.

Kalejdoskop barw Polski – koncert zespołu „Mazowsze” Krynica-Zdrój

13 sierpnia br. w Pijalni Głównej w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się koncert zespołu „Mazowsze” pod tytułem Kalejdoskop barw Polski. W wirze kolorów zobaczymy tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i inne.

Wakacje z przyrodą i przygodą – Jelenia Góra

W każdą wakacyjną środę Karkonoski Park Narodowy organizuje wycieczki, w trakcie których poznamy kolorowy świat karkonoskich roślin. 1 sierpnia wydarzenie odbywa się w Jeleniej Górze. Udział w wycieczkach jest bezpłatny!

Ale Musicale w Świnoujściu

Teatr Roma z Warszawy zaprasza na spektakl Ale Musicale, który połączy najpopularniejsze musicale w historii estrady na jednej scenie w jednym czasie. Impreza odbędzie się w poniedziałek 30 lipca w Amfiteatrze w Świnoujściu o godzinie 20:30.

Interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością w APS w Warszawie

W Akademii pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie trwa nabór na innowacyjne i jedyne takie w Polsce interdyscyplinarne studia nad niepełnosprawnością. Podczas dwóch lat studiów magisterskich studenci będą zdobywać i poszerzać wiedzę w wielu różnych przedmiotów dotyczących niepełnosprawności.